Ljubim gore, berem gore v Slovenskem planinskem muzeju

Slovenski planinski muzej dvojno praznuje z gorami! Prvega decembra 2017 ob 18. uri toplo vabljeni v Mojstrano na odprtje fotografske razstave #LjubimGore s podelitvijo nagrad fotografom ter literarni dogodek v počastitev mednarodne pobude Alpske konvencije Brati gore.
Fotonatečaj #LjubimGore
Poletni nagradni fotonatečaj #LjubimGore, ki ga je Planinska zveza Slovenije organizirala z uredništvom Planinskega vestnika in podjetjem CEWE, je jeseni bogato obrodil, v dneh, ko že diši po zimi, pa izbrane fotografije razstavimo v hramu planinske kulture v Mojstrani. Med skoraj 600 prejetimi fotografijami je ocenjevalna komisija izbrala šopek najboljših. Za zmagovalca so okronali Primoža Šenka s fotografijo Pastir z ovcami v svojem raju med gorami, kot drugouvrščenega izbrali Sandija Bertonclja, avtorja fotografije Silent moments before descent / Trenutki tišine pred spustom, na tretje mesto se je uvrstil Rok Vovk s fotografijo Najlepši začetek dneva je v hribih (Begunjščica, 2060 m). Poleg trojčka zmagovalnih so ocenjevalci za razstavo izbrali še deset fotografij, avtorji katerih so Miha Kokole, Matjaž Vrtačič, Sandra Boštjančič, Iztok Grilc, Matic Peternel, Aleš Frelih, Nejc Suhadolnik, Aleš Krivec in Sandi Bertoncelj.

Odprtje fotografske razstave s podelitvijo nagrad fotografom v petek, 1. decembra 2017, ob 18. uri bodo v
Slovenskem planinskem muzeju požlahtnili z dogodkom Brati gore z Ireno Mušič Habjan, Vladimirjem Habjanom in Dušanom Škodičem v gosteh.

Mednarodna pobuda Alpske konvencije Brati gore je razveseljivo zaživela tudi v Sloveniji – pod skupnim krovom promocije in praznovanja kulturne raznolikosti v Alpah v dneh okrog 11. decembra, svetovnega dneva gora. Slovenski planinski muzej, prva infotočka Alpske konvencije v Sloveniji, bo ob tej priložnosti gostila trojico plodovitih planinskih piscev, ki kot (so)avtorji več publikacij ubirajo vsak svoje poti, a jih prepletajo pri ustvarjanju revije Planinski vestnik. Vladimir Habjan se podpisuje pod vrsto gorniških knjig in planinsko-izletniških vodnikov, v zadnjih letih so izšle Čez rob, Živeti z gorami in Reševanje v gorah, ki jo je uredil – kot tudi lani izdano zbirko zgodb Ljudje v gorah Dušana Škodiča (tudi avtorja romana Devet dni v avgustu), ki zgodovinske zgodbe pripoveduje humorno in življenjsko trpko, usodno, a doživeto in sočutno. Irena Mušič Habjan je urednica letos izdanega vodnika Dolina Soče – Bovško, v katerem so zbrani najlepši planinski izleti med izvirom Soče in Bovcem oz. med Vršičem in slapom Boka.


Prisrčno vabljeni v Mojstrano na dvojni planinski praznik!

-------------------------