Planinski zabavnik - novo v Planinski trgovini
V nahrbtnike prihaja nov kos »obvezne opreme« nadobudnih najmlajših obiskovalcev gora, hribov in hribčkov!
V nahrbtnike prihaja nov kos »obvezne opreme« nadobudnih najmlajših obiskovalcev gora, hribov in hribčkov!
Ste vedeli, da z nakupom zemljevidov Planinske založbe PZS prispevate k zbiranju sredstev za obnovo in vzdrževanje planinskih poti? Da stalno preverjamo podatke na terenu in jih redno posodabljamo? Da lahko izbirate med klasičnimi papirnatimi in novimi plastificiranimi zemljevidi? In še več je dobrih razlogov, da vas na potepih po hribih in gorah spremljajo naši zemljevidi.
Planinska zveza Slovenije je izdala letaka z vsemi informacijami o planinskih kočah. Prvi pokriva območje Julijskih Alp, drugi pa območje osrednjih Karavank in Kamniško-Savinjskih Alp.
Iz Planinskega društva Gorje, ki upravlja z domom Planika pod Triglavom, sporočajo, da je telefonska številka koče znova dosegljiva.
V tednu od 2. do 9. julija 2015 smo za vas pripravili naslednji Izdelek tedna: pesmarico Gorniška 1. V času tega tedna lahko izdelek kupite s 25-odstotnim popustom.
Planinska založba PZS je v prvih poletnih dneh predstavila novosti, aktualne za odrasle in najmlajše obiskovalce gorskega sveta: enciklopedična vodnika Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca (Jože Drab) in Zahodne Julijske Alpe (Klemen Janša), dopolnjeno izdajo plezalnega vodnika Repov kot, Kamniška Bela (Tone Golnar, Silvij Morojna, Bojan Pollak), prve tri plastificirane planinske zemljevide (Triglavski narodni park, Kamniško-Savinjske Alpe in Karavanke – osrednji del), Planinski zabavnik za mlade planince in koledar za leto 2016.
Planinska založba PZS je v sodelovanju z Geodetsko družbo izdala prve zemljevide iz serije plastificiranih planinskih kart. Za ljubitelje gorskega cvetja pa smo našo ponudbo razširili s priročnima knjižicama o alpskem cvetju Slovenije in o zdravilnih rastlinah gorskega in tudi drugega rastlinskega kraljestva. Končno pa smo se založili tudi s prvim, res popolnoma športnoplezalnim vodnikom – Plezanje po kraškem robu.
Pozivamo vse alpinistične kolektive, načelnike ter posamezne alpinistke in alpiniste, da nam posredujejo vse podatke o opravljenih prvenstvenih vzponih ter pomembnejših ponovitvah.
Planinska vodniška literatura: Zvrst s stoletno tradicijo. Zasičenost trga sili avtorje v iskanje niš.
Novo v Planinski založbi - Julijske Alpe: enciklopedični vodnik, težko pričakovana prenovitev legendarnega dela Julijske Alpe Tineta Miheliča. Klasični vodnik po osrednjem slovenskem pogorju - na popolnoma prenovljen način! Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca (Jože Drab) so že na svetlem, Zahodne Julijske Alpe (Klemen Janša) pa so do 31. maja na voljo po prednaročniški ceni. Ugodno prednaročniško ponudbo velja izkoristiti tudi za dopolnjeno izdajo plezalnega vodnika Repov kot, Kamniška Bela (Tone Golnar, Silvij Morojna, Bojan Pollak).
Najstarejša slovenska revija je gore pripeljala v slovenski hram demokracije. Slovesno odprtje razstave ob 120. obletnici Planinskega vestnika, ki je poleg Aljaževega stolpa še edina živa priča in zapuščina prvih dni naše planinske organizacije, so v preddverju dvorane Državnega sveta v Ljubljani 4. maja 2015 pospremili predsednik Državnega sveta RS Mitja Bervar, generalni sekretar PZS Matej Planko, urednik Planinskega vestnika Vladimir Habjan in član uredniškega odbora Dušan Škodič, v stavbi parlamenta pa si lahko razstavo ogledate do 15. maja.
Vabimo vas na odprtje razstave z naslovom Planinski vestnik - 120 let z nami na planinskih poteh, ki bo v ponedeljek, 4. maja 2015, ob 13. uri v preddverju dvorane Državnega sveta v Ljubljani, kjer bo na ogled do 15. maja.
V počastitev 120-letnice Planinskega vestnika v Slovenskem planinskem muzeju organizirajo zanimivo akcijo branja odlomkov iz preteklih letnikov revije, ki si jih lahko obiskovalci izberejo sami, posnetke pa objavljajo na svoji spletni strani. Vabljeni k branju in ogledu!
Dišalo je, dišalo … na Planinski noči knjige, ki je pokazala svojo moč na svetovni dan knjige, 23. aprila. Na sedežu PZS v Ljubljani sta Jože Drab in Gorazd Gorišek slikovito predstavila vodnika Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca ter Razširjena slovenska planinska pot, v pogovoru s člani uredniškega odbora Planinskega vestnika pa so se poklonili starosti slovenskih revij. Obiskovalce so razveselile posebne nočne ugodnosti Planinske založbe PZS.
Planinska zveza Slovenije se letos prvič pridružuje vseslovenskemu praznovanju s knjigo - Noči knjige, ki 23. aprila 2015 pokaže svojo knjižno moč po vsej državi in še onkraj meja. Na sedežu PZS v Ljubljani bomo v družbi avtorjev slikovito predstavili nova vodnika Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca (Jože Drab) in Razširjena slovenska planinska pot (Gorazd Gorišek) ter se s člani uredniškega odbora Planinskega vestnika poklonili 120-letnici najstarejše slovenske revije. Obiskovalce razveselimo tudi s posebnimi nočnimi ugodnostmi Planinske založbe. Dobrodošli v dobri družbi!
Planinska založba PZS vas na jubilejnih slovenskih dnevih knjige pričakuje z vrsto sejemskih ugodnosti, že preverjeno zakladnico planinskih vodnikov, zemljevidov in leposlovja ter knjižnim darilom pri vsakem nakupu. Letos se srečamo na novi lokaciji - na Stritarjevi ulici v Ljubljani, ki od Prešernovega trga vodi proti Mestni hiši. Vabljeni, da nas obiščete vse do petka, 24. aprila 2015.
Na prireditvi ob 120. obletnici Planinskega vestnika v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani so preteklo soboto, 18. aprila 2015, Tomaž Banovec, Danilo Cedilnik - Den, Stanko Klinar in France Malešič v dinamičnem pogovoru z Marjanom Bradeškom osvetlili vlogo in pomen Planinskega vestnika, ki slovenske ljubitelje gora razveseljuje že od leta 1895. Številni obiskovalci so si ogledali tudi razstavo o zgodovini, poslanstvu in dejavnosti najstarejše še izhajajoče slovenske revije, ki je že 120 naš nepogrešljivi spremljevalec na planinskih poteh.
V počastitev častitljivih 120 let Planinskega vestnika vas vabimo na priložnostno prireditev, ki bo v soboto, 18. aprila 2015, ob 19. uri v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani. V pogovoru z izbranimi sogovorniki bomo osvetlili vlogo in pomen Planinskega vestnika, najstarejše slovenske revije, na ogled bo tudi razstava o njegovi zgodovini, poslanstvu in dejavnosti.
Planinska zveza Slovenije je pred skupščino, ki bo 11. aprila 2015 v Sevnici, izdala Letopis 2014, že peti po vrsti. V njem je predstavljeno delovanje PZS in vseh njenih komisij in odborov v preteklem letu, pregled najpomembnejših planinskih dogodkov v letu 2014, prav tako tudi mednarodna dejavnost, področna organiziranost in planinska društva. Vabljeni k branju!
Vodnik opisuje 30 izletov v hribe v okolici Ljubljane, vsakemu izletu pa je dodana pobarvanka, ki prikazuje planinsko kočo ali pa cerkev na vrhu hriba.
Knjižnica Litija v torek, 24. marca 2014, gosti Vladimirja Habjana, slovenskega planinskega pisca, urednika Planinskega vestnika, novinarja in fotografa. Prireditev sodi v sklop praznovanj 110-letnice Planinskega društva Litija. Prijazno vabljeni!
Novo v Planinski založbi - Julijske Alpe: enciklopedični vodnik, težko pričakovana prenovitev legendarnega dela Julijske Alpe Tineta Miheliča. Klasični vodnik po osrednjem slovenskem pogorju – na popolnoma prenovljen način! Če boste naročili oba vodnika, Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca (Jože Drab) in Zahodne Julijske Alpe (Klemen Janša), vam bomo brezplačno priložili še planinski zemljevid Julijske Alpe – zahodni del.
Marčna številka Planinskega vestnika se s temo meseca povzpne na razgledne stolpe naših hribov in gora ter prinaša zanimiva intervjuja z Nušo Romih Masnoglav in Nicolasom Potardom. Odpelje nas na turnosmučarske tritisočake Visokih Tur in ponudi še obilo drugega čtiva, ki ga ne gre spregledati. Planinski vestnik - že 120 let naš nepogrešljivi spremljevalec na planinskih poteh.
Monografija Slovensko planinstvo je dopolnjena z novim besedilom za obdobje 2010-2014, imenskim kazalom in delnimi korekturami besedila. Ponuja pregled planinske preteklosti na Slovenskem skozi oči zgodovinarjev. Delo je bilo zaupano zgodovinarjema mlajše generacije Petru Mikši in Korneliji Ajlec, ki se aktivno ukvarjata s sodobno slovensko zgodovino in zgodovino društev.
Ob 120-letnici Planinskega vestnika smo se odločili, da 200 novim naročnikom podarimo nahrbtnik in pohodniške palice - zanimanje je veliko, nekaj nagrad pa še čaka nove bralce najstarejše slovenske revije. Pokroviteljica akcije je Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto.
V tednu od 5. do 12. marca 2015 smo za vas pripravili naslednji izdelek tedna: vodnik Dolenjska, Bela krajina, Notranjska. V času tega tedna lahko komplet kupite s 25-odstotnim popustom.
Planinski vestnik – 120 let z nami na planinskih poteh, razstava, ki je nastala ob jubileju najstarejše slovenske revije, je vse do konca marca na ogled v Knjižnici Otona Župančiča v središču Ljubljane.
V ponedeljek, 23. febuarja 2015, se v Cankarjevem domu v Ljubljani začenja 9. festival gorniškega filma Domžale, ki znova prinaša pet dni izjemnih planinskih doživetij v dolini, med njimi tudi premiero filma o Tonetu Škarji, razstavo ob 120-letnici Planinskega vestnika, podelitev priznanj najboljšim v alpinizmu in športnem plezanju ter srečanje s člani legendarne odprave Makalu 1975. Prijazno vabljeni!
V dneh pred izidom jubilejne februarske številke Planinskega vestnika smo zbrali nekaj medijskih odmevov ob častitljivem jubileju revije, ki že 120 let piše zgodovino slovenskega planinstva.